دام های شیطان رجیم

شیطان از جنس جن است و از آتش خلق شده است و قبل از اینکه از بهشت رانده شود خدا را بسیار عبادت می کرد به همین دلیل عزرائیل نام گرفت.حضرت علی (ع) فرمود:شیطان هفتاد هزار سال خدا را عبادت کرد فقط یک نماز دو رکعتی او چهار هزار سال طول کشید.وقتی خدا انسان را از خاک آفرید و در آ« روح دمید به همه ملائکه دستور داد که بر آدم سجده کنند.وهمه سجده کردند به غیر از ابلیس.شیطان به خدا گفت:من هفتاد هزار سال تو را عبادت کردم و خودت فرموده ای که هرکس مرا عبادت کند عبادت او را بی نتیجه نمی گذارم و عوضش را به او می دهم.خداوند فرمود:هر چه می خواهی در دنیا به تو می دهم.شیطان گفت:

اول اینکه:اجازه بدهی تا قیامت زنده بمانم.خداوند فرمود:تا آن روز تو را مهلت می دهم.

دوم اینکه:در مقابل هر یک از فرزندان آدم دو فرزند به من عطا کنی.

سوم اینکه:از تو می خواهم مرا در بدن اولاد آدم همچو خون جریان دهی که به هر شکلی که می خواهم در بیایم و هر کجا که بخواهم بروم.

چهارم اینکه:می خواهم اولاد آدم ما را نبیند ولی ما او را ببینیم.

پنجم اینکه:می خواهم به من قدرتی دهی که به هر شکلی که می خواهم درآیم و هر کجا که می خواهم بروم.

ششم اینکه:می خواهم تا دم مرگ پیش اولاد آدم باشم.(امام محمد باقر (ع) می فرماید:هنگامی که انسان در حال جان کندن است خیلی تشنه می شود و در آ« همنگام شیطان اب یک لیوان آب می آید و می گوید اگر بر من سجده کنی و کافر شوی این آب را به تو می دهم و وقتی نا امید می شود شیطان آب را می ریزد و می گوید من از تو بیزارم.

هفتم اینکه:از تو می خو هم مرا بر سینه ی اولاد آدم مسلط گردانی تا او را وسوسه کنم.

خداوند در پایان می فرماید تمام خواسته هایت را بر آورده می کنم ولی هرکس پیرو تو باشد او ار با تو به جهنم می فرستم.بعد شیطان می گوید:ای خدا به عزت و جلالت قسم که همه ی انسان ها را گمراه می کنم مگر عده ی معدودی که بنده ی خاص تو هستند.سپس گفت:حالا که مرا بیرون می کنی جایی برای زندگی کردم مشخص کن.غذای من چه باشد؟من احتیاج به آب دارم.برای من حدیثی قرار بده.برای من دام و وسیه شکار قرار بده.خداوند فرمود:تو ار در حمام ها و هر کجا که محل رفت و آمد مردم است قرار دادم.سر سفره ای که نام من (بسم الله الرحمن الرحیم) برده نشود بنشین و با آنها که همچون حیوان گرسنه هستند غذا بخور.آب تو شراب و هر چیز مست کننده باشد.حدیث تو دروغ است.زنان را وسیله ی صید و به دام انداختن مردم قرار دادم.

 

/ 2 نظر / 38 بازدید
شیطان کریم

یعنی واقعا" به این چرت و پرت ها اعتقاد داری

مهدی

سلام خواهر سیده برای این فردی که این مطلب را نوشته با نام شیطان کریم متاسفم . چون میدانم خود از دست پرورده های جناب ابلیس است. بله شیطان برای تو باید هم کریم باشد چرا که تو معنی کرامت را فقط در شهوات دیده ای نه در نورانیت . برای شما هم سیده خانم آرزوی توفیق دارم وممنون که این مطلب مفید را با ذکر احادیث ائمه اطهار مزین کردین. یا علی التماس دعا